Top
Image Alt

Sylwester 2023 Od Południa aż na Północ

Sylwester 2023 Od Południa aż na Północ

£1200 per person
10 dni
0 Reviews
 • Departure/Return Location
  Karachi - Lahore
 • Departure Time
  26.12.2023
 • Return Time
  04.01.2024

Tour Plan

1
Plażowanie w Karachi
Pierwszy dzień to pierwsze spotkanie z biznesową, nadmorską stolicą Pakistanu: relaksująca wycieczka łodzią motorową na wyspę Churna: możliwe nurkowanie z maską, oglądanie raf koralowych i skakanie z klifów do wody. Odpoczynek na ukrytej, spokojnej plaży z przejrzystą wodą – Bhit Khori. Zakwaterowanie w Karachi.
2
Karachi: city tour
Po śniadaniu relaks na jednej z najpopularniejszych plaż Karachi – Clifton Beach nad morzem Arabskim, znanej również jako Sea View Beach. Czas na klimatyczne przejażdżki po plaży na wielbłądach czy koniach. Po południu wizyta w mauzoleum założyciela Pakistanu, gdzie spoczywa jego ciało. Wizyta w warsztacie, gdzie zdobione są tradycyjne ciężarówki pakistańskie, czyli jingle trucks. Wieczorem (zależne od czasu) wizyta nacnajstarszym bazarze Karachi – Empress Market. Zakwaterowanie w Karachi.
3
Nekropolia prowincji Sindh
Po śniadaniu trasa do miasta Hyderabad (około 5h). Po drodze wizyta w Chaukandi Tombs oraz jednej z największych nekropolii świata – Makli Nekropolis. Kolacja i zakwaterowanie w Hyderabad.
4
Historyczna Larkana i sufickie dziedzictwo
Kontynuując na północ prowincji Sindh – trasa do historycznej Larkany (około 6h). Po drodze wizyta w sanktuariów Lal Shabaz Qalander i Abdul Latif Bhittai. Nocleg w Larkana, na wybrzeżu rzeki Indus.
5
Szlakiem cywilizacji doliny Indusu
Dzień rozpocznie się wizytą w Mohenjo-daro – osadzie protomiejskiej z ok. XXVI wieku p.n.e., która została wpisana na listę UNESCO. Jest to największe stanowisko archeologiczne w Pakistanie, które niegdyś było największym miastem cywilizacji Doliny Indusu. Następnie zwiedzanie ruin buddyjskiej stupy w Mohenjo-daro. Dalsza droga do Sukkur, zakwaterowanie.
6
Bahawalpur, odwiedziny u Saraików
O poranku podróż w stronę Bahawalpur, rejonu zamieszkałego przez grupę etniczną Saraików (ok. 6 h). Po drodze, krótka wizyta w Uch Sharif, mieście, które założył Aleksander Wielki. Wizyta w mauzoleum Bibi Jawindi, jeden z pięciu pomników w Uch Sharif znajdujących się na liście UNESCO. Po przyjeździe do Bahawlpur, spacer po starym mieście, do którego prowadzi historyczna brama Farid Gate. Zakwaterowanie w hotelu.
7
Jeepami na pustynny fort
Wycieczka samochodami z napędem 4x4 do majestatycznego Fortu Derawar – 40 monumentalnych, wyrastających z ziemi wież, ukrytych pośrodku pustyni Cholistan (około 2h). Na koniec dnia powrót do Bahawalpur – zakwaterowanie (or Cholistan).
8
Multan czyli ceramiczne królestwo
Po śniadaniu, podróż w stronę Multan (około 3h). Zwiedzanie jednego z najbardziej mistycznych i najstarszych miast tej Azji Południowej, znanego z wielowiekowej, bogatej sufickiej tradycji i unikalnej ceramiki. W planie suficki grobowiec Szacha Rukn-e-Alama z XIV wieku, świątynia Bahauddin Zakariya a na koniec słynny stary bazar ceramiki multańskiej. Zakwaterowanie w Multan.
9
Chaotyczna wrzawa w Lahore
Wyjazd do Lahore (ok. 4 godziny), kulturalnej stolicy Pakistanu, gdzie kolonialna architektura przeplata się z meczetami i zabytkami z czasów Wielkich Mogołów. Zwiedzanie meczetu Wazir Khan Mosque – najbogaciej zdobionego meczetu Ery Mogołów, ukrytego między sklepikami gwarnego, starego miasta. Zwiedzanie odrestaurowanych łaźni Shahi Hammam oraz spacer po markecie, gdzie znajduje się najwęższa uliczka w Lahore. Wieczorem, zakupy na Bazarze Anarkali – jednym z najstarszych bazarów południowej Azji. Zakwaterowanie w Lahore.
10
Historyczne i kulturowe serce Pakistanu: Lahore
Po śniadaniu, zwiedzanie majestatycznego fortu Lahore, który znajduje się na liście UNESCO oraz sąsiadującego meczetu Cesarskiego – jednego z największych meczetów Azji oraz wieża Minar-e-Pakistan, która powstała w miejscu, gdzie oficjalnie zdecydowano o założeniu państwa Pakistan. Następnie jedyna w swoim rodzaju ceremonia opuszczenia flagi na granicy Pakistanu z Indiami - Wagah Border. W końcu: przejażdżka ulicami chaotycznego Lahore w stylu lokalnym, czyli Tuk Tukiem. Kolacja na tętniącej życiem, pełnej restauracji i barów ulicy Food Street oraz spacer po barwnym i aromatycznym starym mieście.
    Cena 1200GBP zawiera:
 • wszystkie transfery niezbędne do realizacji programu
 • wynajęty bus z prywatnym kierowcą
 • bilety wstępu na atrakcje zawarte w programie wycieczki
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
 • napoje: pitna woda + 1 napój do każdego posiłku
 • zakwaterowanie w hotelach w pokojach dwuosobowych (pokój jednoosobowy dostępny za dodatkową opłatą 200GBP)
 • zaproszenie wizowe i instrukcje wizowe (film z wyjaśnieniami)
 • opiekę pilota polskojęzycznego
 • opiekę lokalnego pilota anglojęzycznego
 • przewodników lokalnych
 • ubezpieczenie podróżne
Cena 1200GBP nie zawiera: 
 • ceny wizy 35USD
 • aplikacji wizowej w Twoim imieniu (dodatkowe 15GBP)
 • lotów międzynarodowych
 • pozostałych posiłków nieujętych w programie
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców i przewodników
 • innych niewymienionych świadczeń i dodatkowych atrakcji
 • testów PCR potrzebnych do wjazdu do Pakistanu
Zakwaterowanie: W hotelach lub obiektach turystycznych typu Guest House, pokoje 2/3 osobowe (pokój jednoosobowy dostępny za dodatkową opłatą) Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje aranżowane przez pilota wycieczki (kuchnia lokalna). Dieta wegetariańska dostępna na życzenie. Transport: Na terenie Pakistanu: prywatny autobus z kierowcą, samochody terenowe z napędem 4x4. Polska-Pakistan: loty z przesiadką. Zgodnie z dostępnymi opcjami (niezawarte w cenie). Informacje zdrowotne: Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. Niezaszczepieni uczestnicy muszą się liczyć z koniecznością posiadania aktualnego testu PCR w języku angielskim, z kodem QR (wykonany maksymalnie 72 godzin przed lądowaniem w Pakistanie) Osoby zaszczepione przeciw COVID-19 nie potrzebują testu PCR, wymagany jest ważny certyfikat szczepień. Przed lotem należy zainstalować aplikację telefoniczną PassTrack z wszystkimi informacjami dot. podróży i wydrukować wypełniony formularz. Zasady zmieniają się - należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/pakistan. Klimat i pogoda: Pakistan leży w strefie klimatu zwrotnikowego suchego i podzwrotnikowego także suchego. Południowa część Pakistanu cechuje się temperaturami wyższymi niż północna część Pakistanu. Najkorzystniejszą porą na podróżowanie po południu Pakistanu jest okres od września aż do marca, kiedy temperatury są przyjemne i ciepłe i nie ma upałów.      
      Informacje wizowe: Do przekroczenia granicy pakistańskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Koszt wizy: 140 zł. Wiza dla obywateli Polski to wiza elektroniczna, na którą aplikuje się online na stronie: https://visa.nadra.gov.pk/e-visa/ Obywatele 65 krajów, w tym Polski, mogą aplikować również o wizę: Visa in your Inbox (35$) (polecamy tę opcję). Aplikację trzeba złożyć na maks. 72 godziny przed wylotem. Otrzymuje się maila autoryzacyjnego na adres mailowy podany przy aplikacji (valid ETA). Podróż do Pakistanu można odbyć, jeśli otrzyma się takiego maila. Wiza będzie wydana po przylocie (on arrival). Lista krajów, które mogą aplikować o Visa in your Inbox: https://visa.nadra.gov.pk/tourist-friendly-countriestfc Dokumenty wizowe: 1. Kolorowy skan paszportu
 1. 1 aktualne, kolorowe zdjęcie
 2. zaświadczenie o zatrudnieniu w języku angielskim (osoby z działalnością gospodarczą wypisują taki dokument same, uwzględniając nazwę, adres oraz NIP firmy oraz datę rozpoczęcia działalności). Osoby niepracujące dołączają zaświadczenie wyjaśniające sposób utrzymania się, z podpisem.
 3. Zaproszenie wydane przez biuro podróży w Pakistanie (zapewniamy)
 4. Dowód osobisty właściciela biura podróży w Pakistanie (zapewniamy)
 5. Licencja biura podróży w Pakistanie (zapewniamy)
Można również aplikować o zwykłą wizę turystyczną (nie VISA IN YOUR INBOX). Na wydanie takiej wizy czeka się 7 do 10 dni roboczych. Wizę otrzymuje się online, należy ją wydrukować i wziąć ze sobą na lotnisko.      
You don't have permission to register
pl_PLPolish