Top
Image Alt

1-11 maja 2024 Górzysta Północ Pakistanu

1-11 maja 2024 Górzysta Północ Pakistanu

£1290 per person
10 dni
0 Reviews
 • Departure/Return Location
  Islamabad - Islamabad
 • Departure Time
  01.05.2024
 • Return Time
  11.05.2024

Tour Plan

1
Spotkanie ze stolicą
Pierwsze spotkanie ze stolicą Pakistanu – Islamabad. Na początku dnia wymiana waluty na rupie pakistańskie. Wizyta w jednym z największych meczetów świata w kształcie pustynnego namiotu Beduinów - Faisal Masjid, nazwanym na cześć saudyjskiego króla, który sfinansował jego budowę. Następnie bajkowy ogród Daman-e-Koh z panoramą całego miasta – miejsce popularne zarówno wśród mieszkańców, jak i gości. Po południu wycieczka na wiktoriańską stację kolejową Golra Shariff, która jest zarówno muzeum, jak i działającą stacją. Zakwaterowanie w Islamabadzie. ezienie na lotnisko).
2
Przejażdżka Karakorum Highway
Dzień przeznaczony na podróż autobusem z prywatnym kierowcą do leżącego nad Indusem, bezpośrednio przy autostradzie Karakorum, Raikot Bridge (ok. 10 godzin). Po drodze kilka stopów w najpiękniejszych punktach widokowych. Raikot Bridge stanowi świetną bazę wypadową do punktów widokowych ośmiotysięcznika Nanga Parbat. Zakwaterowanie w hotelu.
3
Pełna przygód jazda 4x4 i trekking do Fairy Meadows
Dzień rozpocznie się przygotowaniami bagażu podręcznego na dwie noce w górach. Samochody terenowe z napędem na cztery koła zabiorą nas w podróż ku Bajkowym Łąkom. Pełna wrażeń, kręta górska trasa wzdłuż malowniczych skał trwająca ok. 1,5 godziny. Następnie spokojny trekking w górę (2-4 godziny), po drodze lasy, rwące strumienie i widoki na majestatyczny lodowiec. Zakończenie dnia na wysokości 3300 m n.p.m. na bajkowym Fairy Meadows z widokiem na ośmiotysięcznik Nanga Parbat. Wieczorem klimatyczne ognisko w towarzystwie legendarnych górskich wróżek, które wg lokalnych przekazów schodzą nocami ze szczytów gór na polany Fairy Meadows.
4
Bajkowy trekking do himalajskiej bazy
Tuż po pięknym wschodzie słońca oświetlającym szczyty „Nagiej Góry” wymarsz w stronę punktu widokowego Nanga Parbat – Beyal Camp (ok. 2 godziny) i do Base Camp (3900 m n.p.m.) (ok. 2-3 godziny), który stanowi bazę wypadową dla Himalaistów przygotowujących się do zdobycia Nanga Parbat. Po degustacji lokalnego posiłku przygotowanego w chatce himalajskiej bazy, powrót do Fairy Meadows (ok. 4 godziny). Opcjonalnie, zamiast trekkingu - relaks i spacer po Fairy Meadows, umożliwiający zapoznanie się z kulturą ludzi gór oraz podziwianie ośnieżonych szczytów, lodowca i dziewiątego, najwyższego szczytu świata.
5
Podróż do Gilgit: dawnej ostoi Buddyzmu
Pożegnanie z Fairy Meadows i trekking w dół (ok. 1.5 godziny), a następnie przesiadka do samochodów terenowych i zjazd do bazy jeepów (ok. 1.5 godziny). Po chwili odpoczynku, podróż do Gilgit przez ostoję dzikiej przyrody: Astore Wildlife Sanctuary, będącej domem dla m.in. pantery śnieżnej, niedźwiedzia himalajskiego czy markura śruborogiego, który jest narodowym zwierzęciem Pakistanu. Po drodze miasteczko Juglot, z wyjątkowym punktem widokowym, gdzie łączą się 3 największe łańcuchy górskie świata: Himalaje, Karakorum i Hindukusz. Krótkie zakupy na lokalnym bazarze w Gilgit. Wizyta w punkcie widokowym Rakaposhi, gdzie znajduje się druga najdłuższa tyrolka (zipline) w Pakistanie. Zależnie od możliwości - dodatkowa opcja przejechania się tyrolką z widokiem na jedną z najwyższych szczytów świata - Rakaposhi. Dalsza droga do doliny Hunza (około 1 godzina). Zakwaterowanie w hotelu nad jeziorem Attabad.
6
Dawne niepodległe państwo książęce Hunza i lazurowe jezioro Attabad
Po śniadaniu przejazd nad jezioro Attabad, zwane najpiękniejszym jeziorem Pakistanu, które powstało w wyniku tragicznego osuwu ziemi. Magiczny rejs po jeziorze, z zachwycającą panoramą gór nad turkusową wodą. Następnie zakupy na lokalnym bazarze Karimabad, z możliwością zakupu pamiątek, pakistańskiego rękodzieła, ręcznie szytych, tradycyjnych ubrań i kaszmirowych szali oraz aromatycznych, lokalnych przypraw. Zwiedzanie dwóch imponujących fortec Mirów Hunzy: Altit i Baltit Fort, z przerwą na typowy hunzański lunch. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu. Opcjonalna tradycyjna muzyka na żywo.
7
Podróż do Chin przez najniebezpieczniejszy most świata
Po śniadaniu wyprawa na kraniec Pakistanu do Przełęczy Khunjerab, która znajduje się na wysokości 4693m n.p.m. i jest częścią popularnej autostrady Karakorum. Jest to najwyżej położona, utwardzona granica międzynarodowa z ciekawą atrakcją – bankomatem położonym najwyżej na świecie. Po powrocie możliwość spróbowania lokalnego ciasta z morelami i dań z sosem morelowym (zależne od dostępności). Następnie przejazd nad most Hussaini Suspension Bridge, zwanego najniebezpieczniejszym mostem świata. Dla chętnych: wejście i spacer po moście z widokiem na 18-kilometrowy lodowiec Passu. Po drodze przerwa na zdjęcia w najpiękniejszym punkcie, gdzie Passu Cones widoczne są z autostrady Karakorum. Zakwaterowanie w hotelu.
8
Podróż do stolicy: Islamabad shopping
O poranku, przejazd na lotnisko w Gilgit (około 3h). Podróż samolotem z widokiem na Nangę Parbat do Islamabadu (ok. 1 godzina). Po chwili odpoczynku, przejazd wygodną autostradą do Lahore (ok. 4 godzin). Zakwaterowanie w Lahore. (W razie odwołanego lotu z Gilgit do Islamabadu: przejazd z Gilgit do Islamabadu i nocleg w Islamabadzie. Dalsza podróż do Lahore następnego dnia rano).
9
Lahore: serce Pakistanu i wzniosły pokaz patriotyzmu na granicy z Indiami
Zwiedzanie kulturalnej stolicy Pakistanu, gdzie kolonialna architektura przeplata się z meczetami i zabytkami z czasów Wielkich Mogołów. Zwiedzanie majestatycznego fortu Lahore, który znajduje się na liście UNESCO oraz sąsiadującego meczetu Cesarskiego. Następnie jedyna w swoim rodzaju ceremonia opuszczenia flagi na granicy Pakistanu z Indiami - Wagah Border. W końcu: przejażdżka ulicami chaotycznego Lahore w stylu lokalnym, czyli Tuk Tukiem. Kolacja na tętniącej życiem, pełnej restauracji i barów ulicy Food Street oraz spacer po barwnym i aromatycznym starym mieście. Zakwaterowanie w Lahore.
10
Rawalpindi i ostatnie zakupy
Przejazd autokarem do Rawalpindi (około 4 godzin) i zwiedzanie bliźniaczego miasta Islamabadu. Wizyta na największym, najstarszym i najbardziej ruchliwym targu w Rawalpindi – Raja Bazaar, czyli czas na lokalne zakupy. Wizyta w centrum handlowym Centaurus: możliwość wymienienia waluty. Wieczorem pożegnalna kolacja z widokiem na cały Islamabad. Następnie odwiezienie gości na lotnisko (opcjonalnie dodatkowy nocleg).
Cena 1290GBP zawiera:
 • wszystkie transfery niezbędne do realizacji programu
 • wynajęty bus z prywatnym kierowcą
 • bilety wstępu na atrakcje zawarte w programie wycieczki
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
 • napoje: pitna woda + 1 napój do każdego posiłku
 • zakwaterowanie w hotelach w pokojach dwuosobowych (pokój jednoosobowy dostępny za dodatkową opłatą 200GBP)
 • zaproszenie wizowe i instrukcje wizowe (film z wyjaśnieniami)
 • opiekę pilota polskojęzycznego
 • opiekę lokalnego pilota anglojęzycznego
 • przewodników lokalnych
 • ubezpieczenie podróżne
Cena 1290GBP nie zawiera: 
 • ceny wizy 35USD
 • aplikacji wizowej w Twoim imieniu (dodatkowe 15GBP)
 • lotów międzynarodowych
 • pozostałych posiłków nieujętych w programie
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców i przewodników
 • innych niewymienionych świadczeń i dodatkowych atrakcji
 • testów PCR potrzebnych do wjazdu do Pakistanu
Zakwaterowanie:
W hotelach lub obiektach turystycznych typu Guest House, pokoje 2/3 osobowe (pokój jednoosobowy dostępny za dodatkową opłatą)
Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje aranżowane przez pilota wycieczki (kuchnia lokalna). Dieta wegetariańska dostępna na życzenie.
Transport:
Na terenie Pakistanu: prywatny autobus z kierowcą, samochody terenowe z napędem 4x4. Polska-Pakistan: loty z przesiadką. Zgodnie z dostępnymi opcjami (niezawarte w cenie).
Informacje zdrowotne:
Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. Obecnie wszystkie zasady dot. pandemii zostały zniesione.
Zasady zmieniają się - należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/pakistan.
Klimat i pogoda:
Pakistan leży w strefie klimatu zwrotnikowego suchego i podzwrotnikowego także suchego. Południowa część Pakistanu cechuje się temperaturami wyższymi niż północna część Pakistanu. Najkorzystniejszą porą na podróżowanie po południu Pakistanu jest okres od września aż do marca, kiedy temperatury są przyjemne i ciepłe i nie ma upałów.
 Informacje wizowe:
Do przekroczenia granicy pakistańskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Koszt wizy: 140 zł. Wiza dla obywateli Polski to wiza elektroniczna, na którą aplikuje się online na stronie:
Obywatele 65 krajów, w tym Polski, mogą aplikować o wizę: Visa in your Inbox (35$) (polecamy tę opcję).
Aplikację trzeba złożyć na maks. 72 godziny przed wylotem. Otrzymuje się maila autoryzacyjnego na adres mailowy podany przy aplikacji (valid ETA). Podróż do Pakistanu można odbyć, jeśli otrzyma się takiego maila. Wiza będzie wydana po przylocie (on arrival).
Lista krajów, które mogą aplikować o Visa in your Inbox:
Dokumenty wizowe (VISA IN YOUR INBOX):
1. Kolorowy skan paszportu
2. Aktualne, kolorowe zdjęcie
3.Zaproszenie wydane przez biuro podróży w Pakistanie (zapewniamy)
4. Dowód osobisty właściciela biura podróży w Pakistanie (zapewniamy)
5. Licencja biura podróży w Pakistanie (zapewniamy)
Można również aplikować o zwykłą wizę turystyczną (nie VISA IN YOUR INBOX). Na wydanie takiej wizy czeka się 7 do 10 dni roboczych. Wizę otrzymuje się online, należy ją wydrukować i wziąć ze sobą na lotnisko. Ta opcja może wiązać się z koniecznością dołączenia większej ilości dokumentów - polecamy zaaplikować o wizę VISA IN YOUR INBOX.
You don't have permission to register
pl_PLPolish