Top
Image Alt

Przed podróżą

PRZED WYJAZDEM

Pakistan, a dokładniej Islamska Republika Pakistanu jest krajem muzułmańskim i trzeba dostosować się do panującego tu prawa i kultury.

STRÓJ

Musimy pamiętać o odpowiednim stroju – luźnych, nieopinających ubraniach zakrywających ramiona i nogi do kolan. Nie ma obowiązku noszenia hijabu dla kobiet w miejscach publicznych. Trzeba jednak okryć głowę szalem, żeby móc wejść do meczetów. Mężczyźni, aby wejść do meczetu muszą mieć na sobie długie spodnie.

ZWYCZAJE

Nie powinniśmy okazywać sobie czułości w miejscach publicznych (przytulanie, całowanie). Spożywanie alkoholu jest zakazane dla Muzułmanów i nie można go dostać w sklepach. Nie powinniśmy publicznie spożywać alkoholu lub się z nim pokazywać. Jeśli będziemy w Pakistanie w okresie ramadanu, musimy powstrzymać się przed publicznym spożywaniem posiłków, piciem napojów oraz paleniem tytoniu ze względu na post Muzułmanów.

WARUNKI

Jako organizator, zapewniamy noclegi w jak najlepszym, dostępnym standardzie. Musimy jednak pamiętać, że Pakistan jest krajem rozwijającym się i na niektóre sytuacje nie mamy wpływu. Czasami zdarzają się niedobory energii elektrycznej, trwające zwykle od kilku do kilkunastu minut. Nierzadko toalety są kucane a nie siedzące. Mogą zdarzać się niedobory ciepłej wody.

CO ZABRAĆ

– kurtka przeciwdeszczowa

– krem z filtrem UV

– okulary przeciwsłoneczne

– strój kąpielowy (program z Karachi) – bikini jest niewskazane; w zamian np. legginsy, spodenki za kolano + t-shirt/koszulka.

– dolary amerykańskie w gotówce

– wygodne buty sportowe

– klapki/sandały

– luźne, zakrywające ubrania

– szal do okrycia głowy dla kobiet

-probiotyki i leki na problemy żołądkowe

You don't have permission to register
pl_PLPolish