Top
Image Alt

14-25 września 2024 Gruzja: w krainie wina, wulkanów i jezior

14-25 września 2024 Gruzja: w krainie wina, wulkanów i jezior

£1125 per person
12 dni
0 Reviews
 • Departure/Return Location
  Kutaisi - Kutaisi
 • Departure Time
  14/09/2024
 • Return Time
  25/09/2024

Tour Plan

1
Przylot do Kutaisi i przejazd do Swanetii
Spotkanie grupy na lotnisku w Kutaisi. Przejazd (1.5 godziny) do Zugdidi. Powitalny obiad w restauracji Mendzel. (jedna z najlepszych lokalnych restauracji, znana z tradycyjnej kuchni megrelskiej i gruzińskiej). Przejazd do Swanetii malowniczą, górską trasą (150 km, do 3 godzin). Postój po drodze przy elektrowni hydroelektrycznej Enguri oraz w innych pięknych miejscach na zdjęcia. Przyjazd do Mestii w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i wieczorne zwiedzanie Mestii.
2
Górna Swanetia
Po śniadaniu zwiedzanie Muzeum Etnograficznego Svaneti. Następnie wjazd kolejką linową do ośrodka narciarskiego z przepięknym widokiem na szczyt Ushba i góry Swaneckie. Posiłek w kawiarni z widokiem na wysokości 2400 m n.p.m. Następnie przejazd jeepami do ośrodka Tetnuldi na wysokość 2600 m n.p.m. Krótki i łatwy trekking (5 km) do wioski Adishi (2150 m n.p.m.). Nocleg w pensjonacie Gunter Avaliani.
3
Bajkowy trekking z widokiem na lodowce i szczyty górskie
Po śniadaniu kontynuacja pięknego, górskiego trekkingu na trasie Adishi - Chalde (16 km). Pierwsze 6 km to łatwy spacer wzdłuż rzeki. Następnie konna przeprawa przez wody lodowatej rzeki. Kontynuacja trekkingu na przełęcz Chhutnieri (2850 m n.p.m.). Obiad na szczycie z zapierającym dech w piersiach widokiem na lodowce i szczyty górskie. Na koniec zejście do wioski Khalde (2200 m n.p.m.). Nocleg i kolacja w pensjonacie w Khalde (Erekle Jokhadze).
4
Jeepy, lodowiec i wioska Uszguli
Po śniadaniu jazda jeepami do Uszguli. Zakwaterowanie w pensjonacie Fridon Nizharadze - nazwanego na czesc słynnego malarza nazywanego „Svanetian Dali”. Spacer po średniowiecznej wiosce Uszguli. Obiad i trekking do lodowca Shkhara (góra Shkhara to najwyższy szczyt w Gruzji).
5
Malowniczy trekking z Górnej do Dolnej Swanetii
Wczesne śniadanie i rozpoczęcie najbardziej malowniczej wędrówki z Górnej do Dolnej Swanetii (wioska Chvelpi) przez pasmo górskie Swanetii. Trekking oferuje niezrównane, zapierające dech w piersiach widoki na grzbiet Kaukazu Głównego. Zakwaterowanie w pensjonacie Valera Kvastiani w Chvelpi. Wieczorem tradycyjna gruzińska kolacja – Supra.
6
Pełna przygód jazda po górskich drogach Swanetii
Całodniowa wycieczka jeepami po górskich drogach Dolnej Swanetii, Lechkhumi, Imeretii i Meskheti. Zwieńczeniem dnia będzie off-road Sairme - Abastumani. Po drodze postój na grilla na jednej z najpieknieszych przełęczy Gruzji - Zekari (2200 m n.p.m.) na granicy regionów Imeretia i Samcche-Dżawachetia. Wieczorem przyjazd do Achalciche, zakwaterowanie w hotelu i kolacja.
7
Jaskiniowe miasto Wardzia
Po śniadaniu wycieczka do Twierdzy Rabati oraz zwiedzanie kościoła Saphara. Obiad w Aspindzy, w drodze do miejscowości Wardzia. Zakwaterowanie w pensjonacie. Wycieczka do jaskiniowego miasta Wardzia – zwiedzanie jaskini, klasztoru i twierdzy. Wieczorem możliwość kąpieli w gorących źródłach siarkowych i basenie.
8
Wielki dzień w Dżawachetii
Po śniadaniu zwiedzanie fortecy Tmogvi i megalitycznego miasta Saro. Przejazd drogą dla jeepów z fantastycznym widokami na płaskowyż Jawachetii, jeziora Saghamo i Paravani (2100 m n.p.m.), drzemiące wulkany Didi i Patara Abuli (3600 i 2700m) oraz szczyty pasma górskiego Abul-Samsari - czyli tzw. gruzińską Syberią lub Tybetem. Lunch na płaskowyżu w kolorowej ormiańskiej restauracji. Powrót na dół przez Kvemo Kartli, dawne osady niemieckie Asureti Elizabettal oraz Birtvisi i Alget. Zakwaterowanie w hotelu Meidan w historycznym centrum Starego Tbilisi. Kolacja i pierwszy spacer po zabytkowym centrum.
9
Skarby Tbilisi
Po śniadaniu w hotelu wycieczka z przewodnikiem po największych atrakcjach Starego Tbilisi. Po obiedzie czas wolny na zwiedzanie miasta. Wieczorem kolacja w klimatycznej restauracji.
10
Zwiedzanie malowniczego Kazbegi
Śniadanie w hotelu w Tbilisi. Następnie przejazd do Stepancmindy (dawniej Kazbegi). Kazbegi to niewielka miejscowość położona na Gruzińskiej Autostradzie Wojskowej, 150 km (około 3h jazdy) od Tbilisi. Po drodze wiele zapierających dech w piersiach widoków oraz zwiedzanie zapory i zbiornika Zhinvali, starożytnej twierdzy Ananuri, ośrodka narciarskiego Gudauri i trawertynowej przełęczy Jvari. Po dotarciu do Kazbegi, zwiedzanie Kościoła Świętej Trójcy (Cminda Sameba) - jednego z najbardziej charakterystycznych kościołów w Gruzji, położonego na szczycie wzgórza (2200m) na tle góry Kazbek, stanowiącego główną atrakcja turystyczną w Kazbegi. Następnie obiad w restauracji. Po dniu pełnym wrażeń powrót do Tbilisi. Kolacja i nocleg w hotelu.
11
Pełna wrażeń droga do Kutaisi
Po śniadaniu przejazd do Kutaisi. Po drodze zwiedzanie cerkwi Jvari, Mczety (starej stolicy), cerkwi Svetischoveli oraz jaskiniowego miasta Uplistsikhe. Tradycyjny gruziński lunch (szaszłyk i wino) na przełęczy Rikoti. Dojazd do Kutaisi, kolacja i nocleg.
12
Powrót do kraju
Transfer na lotnisko Kopitnari w Kutaisi.
Cena 1125GBP zawiera:
 • wszystkie transfery niezbędne do realizacji programu
 • wynajęty bus z prywatnym kierowcą
 • loty krajowe w Afganistanie
 • bilety wstępu na atrakcje zawarte w programie wycieczki
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
 • napoje: pitna woda
 • zakwaterowanie w hotelach i obiektach turystycznych
 • opiekę pilota polskojęzycznego (stacjonarnie lub online)
 • opiekę lokalnego pilota anglojęzycznego
 • przewodników lokalnych
 • ubezpieczenie podróżne
Cena 1125GBP nie zawiera: 
 • Lotów międzynarodowych do i z Gruzji (400-1000zł)
 • pozostałych posiłków nieujętych w programie
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców i przewodników
 • innych niewymienionych świadczeń i dodatkowych atrakcji
 • testów PCR potrzebnych do wjazdu do Gruzji (jeśli są potrzebne)
Zakwaterowanie:
W hotelach lub obiektach turystycznych typu Guest House, pokoje 2/3 osobowe (pokój jednoosobowy dostępny za dodatkową opłatą)
Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje aranżowane przez pilota wycieczki (kuchnia lokalna).
Transport:
Na terenie Gruzji: prywatny autobus z kierowcą. Polska-Gruzja: loty z przesiadką. Zgodnie z dostępnymi opcjami (niezawarte w cenie).
Informacje zdrowotne:
Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. Osoby zaszczepione nie muszą przedstawiać certyfikatu szczepień ani testu PCR. Od osób niezaszczepionych również nie jest wymagany test PCR. Zasady zmieniają się - należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ
https://www.gov.pl/web/gruzja/informacje-dot-pandemii-covid-19-w-gruzji
Zasady zmieniają się - należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: https://www.gov.pl/web/indie/afganistan-idp
Klimat i pogoda:
Do Gruzji najlepiej jechać od kwietnia do października. Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, a najchłodniejszym styczeń. Opady deszczu występują przez cały rok. Gruzja leży w strefie klimatu podzwrotnikowego. Temperatury w rejonach górskich mogą spadać poniżej zera w okresie jesiennym i zimowym.
Dlaczego ten program?
Ta wycieczka skierowana jest do osób pełnych wigoru, którym nie straszne są trekkingi, noclegi na wysokościach na czy przejazdy gruzińskimi drogami. Nie trzeba być jednak wybitnie sprawnym fizycznie – „przeciętny” podróżnik bez problemu podoła tej trasie. Trasa wyprawy biegnie przez całą Gruzję, od północy na południe, od wschodu do zachodu.
Obywatele Polski mogą wjechać do Gruzji w ruchu bezwizowym oraz przebywać do 365 dni. Do Gruzji można wjechać na paszport lub dowód osobisty.
You don't have permission to register
pl_PLPolish