Top
Image Alt

30 kwietnia – 7 maja 2024 Skarby Sokotry

30 kwietnia – 7 maja 2024 Skarby Sokotry

£1450 per person
8 dni
0 Reviews
 • Departure/Return Location
  Sokotra
 • Departure Time
  30.04.2024
 • Return Time
  07.05.2024

Tour Plan

1
Spotkanie z wyspą
Odbiór z lotniska. Dzień rozpocznie się lokalnym lunchem w jednej z najlepszych restauracji w mieście. Następnie malownicza podróż na pierwszy kemping na plaży Shoab, która może poszczycić się krystalicznie czystą wodą o żywym turkusowym kolorze, idealną do pływania i odpoczynku. Po drodze kilka stopów w malowniczych punktach widokowych. Wieczorem kolacja i nocleg na kempingu.
2
Wodny raj
Po śniadaniu rejs statkiem rozpoczynający się od brzegów Shoab do wybrzeża plaży Qalansiyah. Podczas rejsu zobaczyć będzie można gigantyczne klify, charakteryzujące się wyjątkowa mieszanka kolorów i piasku, możliwe spotkanie z całymi stadami delfinów, które często podpływają do łodzi oraz rekinem wielorybim. Po dotarciu d o miasta Qalansiyah, wizyta w punkcie widokowym a następnie czas na relaks na plaży iw basenach lagunowych utworzonych przez przypływy. Spotkanie z słynnym „jaskiniowcem" z Sokotry. Wieczorem, kolacja ze świeżymi owocami morza i krótka wędrówka do kolejnego punktu widokowego oraz podziwianie zachodu słońca.
3
Legowisko smoka
Po śniadaniu, podróż na płaskowyż Diksam położony na wysokości ponad 700 m n.p.m. i zapewnia zapierające dech w piersiach widoki na otaczający krajobraz. Rosną tam słynne lecznicze drzewa - smokowce, które są unikalnym gatunkiem występującym tylko na wyspie Sokotra. Po obiedzie wspinaczka do jednego z najrzadszych lasów na świecie czyli Firmhen, gdzie występuje gęsty las drzew butelkowych, które również są endemicznym gatunkiem na wyspie Sokotra. Zwiedzanie okolicy i podziwianie piękna tych starożytnych drzew a na koniec dnia kolacja z niezapomnianym zachodem słońca! (Świetne miejsce na zdjęcia z drona)
4
Piaskowe spacery
Wyprawa na wydmy Zaheq i plażę Omak. W planie wysokie klify, górskie wioski, oazy oraz smocze drzewa. Podziwianie nieziemskiego krajobrazu wysokich wydm, które zdają się ciągnąć w nieskończoność. Po zwiedzaniu wydm relaks na zacisznej plaży Omak. Po południu wizyta w pobliskieh Jaskini Digub, wypełnionej stalaktytami i stalagmitami. Wieczór zakończy się kolacją ze świeżymi homarami (w zależności od pory roku) i biwakowaniem na plaży lub obok wydm.
5
Doliny, wędrówki i klify
Dzień zacznie się wizytą w głębokiej dolinie Wadi Klisen, utworzonej tysiące lat temu, otoczonej wysokimi klifami, licznymi drzewami i wąskimi gardłami. Czas wolny na pływanie i spacer. Po lunchu w dolinie, zwiedzanie pobliskiego płaskowyżu Momi, krajobrazem poszarpanych szczytów i pagórków. Na koniec dnia krótka wędrówka do Homhil, zapierającego dech w piersiach punktu widokowego, z którego roztaczają się wspaniałe widoki na okoliczne krajobrazy. Kolacja i nocleg na plaży.
6
Nieskończone piękno na horyzoncie
Po śniadaniu wędrówka do naturalnego basenu Homhil Infinity Pool, czyli basen z widokiem na horyzont morza Arabskiego i lokalne wioski, uformowany w ciągu tysiąca lat. W drodze powrotnej postój w jaskini Hoq, wypełnionej nikalnymi formacjami skalnymi i starożytnymi inskrypcjami. Po długim dniu zwiedzania , powrót do zacisznego kempingu na plaży Arher, porośniętej ogromnymi wydmami, które powstają w porze monsunowej. Czas na obserwację gwiazd i relaks przy ognisku oraz kolację ze świeżymi owocami morza.
7
Oaza snorkelingu i nurkowania
Pobudka przed wschodem na szczycie wydm. Wspinaczka po wydmach (do wyboru dwie opcje, łatwa i trudna) na wschód słońca. Następnie śniadanie i wyprawa na najbardziej wysunięty na wschód punkt wyspy, gdzie spotykają się Ocean Indyjski i Morze Arabskie. Następny przystanek to Morski Obszar Chroniony Dihamri, czas na nurkowanie z rurką lub butlą (wymagany certyfikat). Czas wolny na obserwowanie kolorowych ryb, żółwi morskich, rekinów rafowych i delfinów. Wieczorem powrót na biwak w Dihamri lub Arher.
8
Słodkie lenistwo i pożegnanie
Dzień rozpocznie się późnym śniadaniem pożegnalnym, po którym będzie czas na leniwe przedpołudnie i czas wolny na ostatni wypoczynek. Następnie odwiezienie wszystkich gości na lotnisko.

Tour Location

0.0

Overall 0

Miejsca 0

Stosunek jakości do ceny 0

Transport 0

Wyżywienie 0

Zakwaterowanie 0

Atmosfera 0

Post a Comment

Cena 1450GBP zawiera:

 • Transport: 4x4 Toyota Land Cruiser
 • Bilety wstępu: Na wszystkie atrakcje zawarte w programie wycieczki oraz sprzęt do snorkellingu.
 • Wyżywienie: Śniadania, obiady i kolacje aranżowane przez przewodnika (kuchnia lokalna)
 • Napoje: Napoje bez limitu.
 • Nocleg na campingu: Namioty są rozkładane i składane przez nas. W środku - materac, pościel, wygodna poduszka, koc. Na campingu - przenośna toaleta.
 • Opiekę pilota polskojęzycznego
 • Opiekę lokalnego pilota anglojęzycznego
 • Przewodników lokalnych
 • Ubezpieczenie podróżne

Cena 1450GBP nie zawiera:

 • Ceny wizy 170$
 • Lotów międzynarodowych do Abu Dhabi (ok. 1500-2500 zł)
 • Lotów z Abu Dhabi na Sokotrę (980$)
 • Innych niewymienionych świadczeń i dodatkowych atrakcji
 • Testów PCR potrzebnych do wjazdu (jeżeli potrzebne)

Informacje zdrowotne:

 • Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. Obecnie wszystkie zasady dot. pandemii zostały zniesione.
 • Zasady zmieniają się - należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą.

Klimat i pogoda:

 • Od połowy listopada do marca jest najlepsza pogoda z niską temperaturą i niewielkimi opadami deszczu lub bez nich (sporadycznie przelotne opady deszczu);
 • Kwiecień i maj są gorące, a temperatura w ciągu dnia może wzrosnąć do 40°C. W czerwcu, lipcu i sierpniu na wyspę nawiedzają wyjątkowo silne, gorące i suche wiatry; statki nie mogą przypłynąć z powodu wysokich fal.

Informacje wizowe:

Do przekroczenia granicy przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Koszt wizy: 170 dolarów. Aplikacja wizowe jest przeprowadzona przez biuro podróży.
Dokumenty wizowe:
 • Kolorowy skan paszportu
 • Zaproszenie wydane przez biuro podróży w Jemenie
You don't have permission to register
pl_PLPolish