Top
Image Alt

1-12 czerwca 2024 Off-road w Kirgistanie

1-12 czerwca 2024 Off-road w Kirgistanie

£1380 per person
0 Reviews
 • Departure/Return Location
  Biszkek - Biszkek
 • Departure Time
  01.06.2024
 • Return Time
  12.06.2024

Tour Plan

1
Biszkek - poznanie stolicy
Odebranie Gości z lotniska Manas oraz transfer do hotelu oraz zakwaterowanie. W zależności od czasu przylotu, możliwe rozpoczęcie zwiedzania miasta. Wieczorem kolacja oraz nocleg.
2
Wody lodowca i noc w jurtach
Po śniadaniu, przejazd nad drugi,e największe jezioro Kirgistanu, czyli Songköl, które zasilane jest wodą lodowcową. Po drodze wizyta w wieży Burana. Po dotarciu nad jezioro Songköl, nocleg w jurtach, czyli tradycyjnych mieszkaniach kirgiskich pasterzy. Wieczorem klimatyczna, lokalna kolacja oraz nocleg na wysokości 3200m n.p.m..
3
Zajazd przy jedwabnym szlaku
Po śniadaniu transfer do Tash Rabat - domu zajezdnego dla karawan zwanego Karawanseraj (około 5 godzin). Budynek zbudowany jest z kamieni i znajduje się wewnątrz góry, położony jest na wysokości 3200 m n.p.m. Jest to pozostałość małego miasteczka na Wielkim Jedwabnym Szlaku, wykorzystywanego jako nocleg dla podróżnych. Tash Rabat położony jest w samym sercu Niebiasńskich Gór, czyli Tienszan. W planie także zwiedzanie zindan, czyli podziemnych więzień dla przestępców. Wieczorem kolacja i nocleg w jurcie.
4
Lokalne życie wioski
Po śniadaniu w jurcie, przejazd do wioski Kazarman (ok. 4 godzin), czyli stolicy dystryktu Toguz-Toro, położonej we wschodniej części regionu Dżalal-Abad. Zwiedzanie miasta. W planie ruiny starożytnego meczetu Koshoi-Ata i spacer po rezerwacie przyrody Koshoi-Ata. Kolacja i nocleg na wysokości: 1310 m.
5
Orzechowy gaj na ziemiach Uzbeków
O poranku, przejazd do wioski Arslanbob słynącego z największego gaju orzechowego na ziemi o powierzchni 60 000ha. To stamtąd pochodzi pierwszy produkt eksportowy Kirgistanu do Europy, czyli orzech Arslanbob. W planie zapoznanie się z lokalną kulturą Uzbeków, stanowiących większość w tym rejonie, których styl życia wyróżnia się niecodziennymi rytuałami. Wieczorem kolacja i nocleg w pensjonacie.
6
Bajkowy górski rezerwat
Po śniadaniu wędrówka po Arslanbob. Spacer do 80m i 23m wodospadów. Dalszy spacer do punktu z panoramicznym widokiem na wioskę. Po wędrówce lunch, a następnie wyjazd do wioski Arkyt przy jeziorze Sary-Chelek. Rezerwat przyrody Sary-Chelek (Światowy Rezerwat Biosfery UNESCO), położony jest na wysokościach od 1200 do 4250m n.p.m. Możliwość zobaczenia 1000 różnych gatunków roślin i rzadkich ssaków, takich jak niedźwiedź i ryś. Czas na relaks na łonie wyjątkowej przyrody. Kolacja i zakwaterowanie w pensjonacie.
7
Miasto wśród gór
Po śniadaniu przejazd do 3000-letniego miasta Osz, czyli drugiego co do wielkości miasta Kirgistanu, położonego w Dolinie Fergańskiej (ok. 6 godzin). Po drodze kilka postojów. Centrum miasta Osz słynie z wielkiej góry Sulaiman Too, która góruje nad miastem. Wieczorem kolacja i nocleg w pensjonacie.
8
Kwieciste jezioro Tulpar-Kol
Rano wyjazd z Osz z przystankiem na lunch w pensjonacie Sary Mogol (4h), następnie popołudniowy transfer nad jezioro Tulparkol i zakwaterowanie w jurtach. Zwiedzanie jeziora Tulpar-Kol pięknie usianego szarotką alpejską na 3500 metrów nad poziomem morza. Obszar ten leży na południe od SaryMogol, u podnóża ogromnych gór Pamiro-Ałaj, w których znajduje się Szczyt Lenina. Kolacja i nocleg w jurcie.
9
Spacer w stronę Lenina
Wcześnie rano trekking na Szczyt Lenina i do base campu po przeciwnej stronie rzeki AchykTash. W miarę możliwości, dalszy trekking aż do przełęczy podróżnej. Odpoczynek a po południu powrót tą samą ścieżką do jurt na kolację i nocleg. Długość szlaku: ok. 6-7 godzin. Odległość: 10+10km. Maksymalna wysokość: 4140 m. Minimalna wysokość: 2980 m. Nocleg na wysokości: 3500 m.
10
Pastwiska w dolinie
Po śniadaniu wędrówka pośród magicznej scenerii szerokiej doliny Bouke (około 3-4 godzin, 11km trasy). Sąsiedni obóz jurpwy, znajdujący się 7 km od Tulpar-Kol. Podziwianie naturalnych pastwisk na tle ośnieżonych szczytów górskich o wysokości 3000 m oraz obserwowanie lokalnego, starożytnego stylu życia kirgiskich pasterzy koczowników. Maks. wzniesienie: 3700 m Min. wzniesienie: 3270 m. Nocleg na 3270 m.
11
Spacer po górach
Przejazd na lunch (4h), a potem spacer na góry Sulaiman i na market, a następnie zameldowanie w hotelu. Następnego dnia lot do domu
12
Powrót do Polski
Po pożegnalnym śniadaniu, odwiezienie Gości na lotnisko i powrót do Polski

Tour Location

0.0

Overall 0

Miejsca 0

Stosunek jakości do ceny 0

Transport 0

Wyżywienie 0

Zakwaterowanie 0

Atmosfera 0

Post a Comment

Cena 1380GBP zawiera:

 • Transport: Prywatny bus z kierowcą
 • Bilety wstępu: Na wszystkie atrakcje zawarte w programie wycieczki
 • Wyżywienie: Śniadania, obiady i kolacje aranżowane przez przewodnika (kuchnia lokalna) + woda
 • Noclegi: Pokoje 2-3 osobowe. Noclegi w jurtach, pensjonatach i hotelach
 • Opiekę lokalnego pilota anglojęzycznego
 • Przewodników lokalnych
 • Ubezpieczenie podróżne: Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy. Ubezpieczenie podróżne KL, NNW, BP i OC wg sum zawartych w umowie.

Cena 1380GBP nie zawiera:

 • Lotów międzynarodowych do i z Kirgistanu (2500-3500 zł)
 • Lotów krajowych: Bilety lotnicze krajowe z Osh do Bishkeku (40-60$ - 165-245 zł)
 • Innych niewymienionych świadczeń i dodatkowych atrakcji
 • Testów PCR potrzebnych do wjazdu (jeżeli potrzebne)

Informacje zdrowotne:

 • Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. Obecnie wszystkie zasady dot. pandemii zostały zniesione.
 • Zasady zmieniają się - należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą.

Wiza:

 • Obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku posiadania wiz na okres pobytu nieprzekraczający 60 dni od dnia wjazdu na terytorium Kirgistanu.

Klimat i pogoda:

 • Od połowy listopada do marca jest najlepsza pogoda z niską temperaturą i niewielkimi opadami deszczu lub bez nich (sporadycznie przelotne opady deszczu);
 • Kwiecień i maj są gorące, a temperatura w ciągu dnia może wzrosnąć do 40°C. W czerwcu, lipcu i sierpniu na wyspę nawiedzają wyjątkowo silne, gorące i suche wiatry; statki nie mogą przypłynąć z powodu wysokich fal.
You don't have permission to register
pl_PLPolish