Top
Image Alt

20-30 maja 2024 W wysokogórskiej krainie wróżek

20-30 maja 2024 W wysokogórskiej krainie wróżek

£1290 per person
11 dni
0 Reviews
  • Departure/Return Location
    Islamabad - Islamabad
  • Departure Time
    20.09.2024
  • Return Time
    30.09.2024

Tour Plan

1
Dzień 1 Spotkanie ze stolicą
Pierwsze spotkanie ze stolicą Pakistanu – Islamabad. Na początku dnia wymiana waluty na rupie pakistańskie. Wizyta w jednym z największych meczetów świata w kształcie pustynnego namiotu Beduinów - Faisal Masjid, nazwanym na cześć saudyjskiego króla, który sfinansował jego budowę. Następnie bajkowy ogród Daman-e-Koh z panoramą całego miasta – miejsce popularne zarówno wśród mieszkańców, jak i gości. Po południu wycieczka na wiktoriańską stację kolejową Golra Shariff, która jest zarówno muzeum, jak i działającą stacją. Zakwaterowanie w Islamabadzie.
2
Dzień 2 Przejażdżka Karakorum Highway
Dzień przeznaczony na podróż autobusem z prywatnym kierowcą do leżącego nad Indusem, bezpośrednio przy autostradzie Karakorum, Raikot Bridge (ok. 10 godzin). Po drodze kilka stopów w najpiękniejszych punktach widokowych. Raikot Bridge stanowi świetną bazę wypadową do punktów widokowych ośmiotysięcznika Nanga Parbat. Zakwaterowanie w hotelu.
3
Dzień 3 Pełna przygód jazda 4x4 i trekking do Fairy Meadows
Dzień rozpocznie się przygotowaniami bagażu podręcznego na dwie noce w górach. Samochody terenowe z napędem na cztery koła zabiorą nas w podróż ku Bajkowym Łąkom. Pełna wrażeń, kręta górska trasa wzdłuż malowniczych skał trwająca ok. 1,5 godziny. Następnie spokojny trekking w górę (2-4 godziny), po drodze lasy, rwące strumienie i widoki na majestatyczny lodowiec. Zakończenie dnia na wysokości 3300 m n.p.m. na bajkowym Fairy Meadows z widokiem na ośmiotysięcznik Nanga Parbat. Wieczorem klimatyczne ognisko w towarzystwie legendarnych górskich wróżek, które wg lokalnych przekazów schodzą nocami ze szczytów gór na polany Fairy Meadows.
4
Dzień 4 Bajkowy trekking do himalajskiej bazy
Tuż po pięknym wschodzie słońca oświetlającym szczyty „Nagiej Góry” wymarsz w stronę punktu widokowego Nanga Parbat – Beyal Camp (ok. 2 godziny) i do Base Camp (3900 m n.p.m.) (ok. 2-3 godziny), który stanowi bazę wypadową dla Himalaistów przygotowujących się do zdobycia Nanga Parbat. Po degustacji lokalnego posiłku przygotowanego w chatce himalajskiej bazy, powrót do Fairy Meadows (ok. 4 godziny). Opcjonalnie, zamiast trekkingu - relaks i spacer po Fairy Meadows, umożliwiający zapoznanie się z kulturą ludzi gór oraz podziwianie ośnieżonych szczytów, lodowca i dziewiątego, najwyższego szczytu świata lub wycieczka na koniach (nie trzeba umieć jeździć, będzie przewodnik, który prowadzi konie) do wioski Beyal Camp (około godzina jazdy), który stanowi pierwszy punkt trasy Himalaistów przygotowujących się do zdobycia Nanga Parbat. Odpoczynek w wiosce zamieszkałej przez pakistańskich górali, lokalny posiłek wege z warzyw rosnących w wiosce oraz wyjątkowa herbatą górska. Czas wolny: możliwość spacerowania i odpoczynku.
5
Dzień 5 Podróż do Gilgit: dawnej ostoi Buddyzmu
Po śniadaniu spacer do Reflection Lake, w którym odbija się Nanga. Pożegnanie z Fairy Meadows i trekking w dół (ok. 1.5 godziny), a następnie przesiadka do samochodów terenowych i zjazd do bazy jeepów (ok. 1.5 godziny). Po chwili odpoczynku, podróż do Gilgit przez ostoję dzikiej przyrody: Astore Wildlife Sanctuary, będącej domem dla m.in. pantery śnieżnej, niedźwiedzia himalajskiego czy markura śruborogiego, który jest narodowym zwierzęciem Pakistanu. Po drodze miasteczko Juglot, z wyjątkowym punktem widokowym, gdzie łączą się 3 największe łańcuchy górskie świata: Himalaje, Karakorum i Hindukusz. Krótkie zakupy na lokalnym bazarze w Gilgit. Wizyta w punkcie widokowym Rakaposhi, gdzie znajduje się druga najdłuższa tyrolka (zipline) w Pakistanie. Zależnie od możliwości - dodatkowa opcja przejechania się tyrolką z widokiem na jedną z najwyższych szczytów świata - Rakaposhi. Dalsza droga do doliny Hunza (około 1 godzina). Zakwaterowanie w hotelu nad jeziorem Attabad.
6
Dzień 6 Królestwo Hunzy, lazurowe jezioro i warsztaty kulinarne
Po śniadaniu przejazd nad jezioro Attabad, zwane najpiękniejszym jeziorem Pakistanu, które powstało w wyniku tragicznego osuwu ziemi. Magiczny rejs po jeziorze, z zachwycającą panoramą gór nad turkusową wodą. Następnie zakupy na lokalnym bazarze Karimabad, z możliwością zakupu pamiątek, pakistańskiego rękodzieła, ręcznie szytych, tradycyjnych ubrań i kaszmirowych szali oraz aromatycznych, lokalnych przypraw. Zwiedzanie dwóch imponujących fortec Mirów Hunzy: Altit i Baltit Fort. Następnie mini warsztaty kulinarne w typowej hunzańskiej restauracji oraz degustacja. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu oraz wieczór przy ognisku i lokalnej muzyce na żywo. Możliwość spróbowania lokalnego alkoholu, czyli Wody Hunzańskiej.
7
Dzień 7 Podróż do Chin przez najniebezpieczniejszy most świata
Po śniadaniu wyprawa na kraniec Pakistanu do Przełęczy Khunjerab, która znajduje się na wysokości 4693m n.p.m. i jest częścią popularnej autostrady Karakorum. Jest to najwyżej położona, utwardzona granica międzynarodowa z ciekawą atrakcją – bankomatem położonym najwyżej na świecie. Po powrocie możliwość spróbowania lokalnego ciasta z morelami i dań z sosem morelowym (zależne od dostępności). Następnie przejazd nad most Hussaini Suspension Bridge, zwanego najniebezpieczniejszym mostem świata. Dla chętnych: wejście i spacer po moście z widokiem na 18-kilometrowy lodowiec Passu. Po drodze przerwa na zdjęcia w najpiękniejszym punkcie, gdzie Passu Cones widoczne są z autostrady Karakorum. Zakwaterowanie w hotelu.
8
Dzień 8 Podróż do stolicy: Islamabad: salon piękności i trening MMA
O poranku, przejazd na lotnisko w Gilgit (około 3h). Podróż samolotem z widokiem na Nangę Parbat do Islamabadu (ok. 1 godzina). W razie odwołanego lotu z Gilgit do Islamabadu: przejazd z Gilgit do Islamabadu. Na miejscu dwie opcje: wizyta w typowym, lokalnym salonie piękności dostępnym tylko dla kobiet, gdzie można zrobić tradycyjne mehndi – makijaż dłoni lub stóp wykonany henną lub specjalnie przygotowany trening MMA z Piotrem Pająkiem. Wieczorem wyjście do lokalu w modnej dzielnicy stolicy, gdzie można spróbować lokalnej, popularnej shishy.
9
Dzień 9 Lahore: serce Pakistanu i wzniosły pokaz patriotyzmu na granicy z Indiami
Zwiedzanie kulturalnej stolicy Pakistanu, gdzie kolonialna architektura przeplata się z meczetami i zabytkami z czasów Wielkich Mogołów. Zwiedzanie majestatycznego fortu Lahore, który znajduje się na liście UNESCO oraz sąsiadującego meczetu Cesarskiego. Następnie jedyna w swoim rodzaju ceremonia opuszczenia flagi na granicy Pakistanu z Indiami - Wagah Border. W końcu: przejażdżka ulicami chaotycznego Lahore w stylu lokalnym, czyli Tuk Tukiem. Wieczorem kolacja na tętniącej życiem, pełnej restauracji i barów ulicy Food Street oraz spacer po barwnym i aromatycznym starym mieście. Zakwaterowanie w Lahore.
10
Dzień 10 Rawalpindi i ostatnie zakupy
Przejazd autokarem do Rawalpindi (około 4 godzin) i zwiedzanie bliźniaczego miasta Islamabadu. Wizyta na największym, najstarszym i najbardziej ruchliwym targu w Rawalpindi – Raja Bazaar, czyli czas na lokalne zakupy. Wizyta w centrum handlowym Centaurus: możliwość wymienienia waluty. Wieczorem pożegnalna kolacja z widokiem na cały Islamabad. Następnie odwiezienie gości na lotnisko (opcjonalnie: dodatkowy nocleg i odwiezienie na lotnisko). (W razie, gdyby w 8. Dzień odwołano lot z powodu pogody, to program tego dnia można zrobić w dzień 10).

Tour Location

0.0

Overall 0

Miejsca 0

Stosunek jakości do ceny 0

Transport 0

Wyżywienie 0

Zakwaterowanie 0

Atmosfera 0

Post a Comment

You don't have permission to register
pl_PLPolish