Top
Image Alt

Pakistan – plan wycieczki na północy kraju

Pakistan wycieczka islamabad

Pakistan – plan wycieczki na północy kraju

Pakistan – wycieczka na północy kraju skierowana jest do osób pełnych energii, którym niestraszne są trekkingi, noclegi na dużych wysokościach (3300m n.p.m.) czy przejazdy słynną autostradą Karakorum. Nie trzeba być jednak wybitnie sprawnym fizycznie – „przeciętny” podróżnik bez problemu podoła tej trasie. Trasa wyprawy po Pakistanie biegnie przez północny region kraju, pełen fascynujących kontrastów: naturalnych krajobrazów, zabytkowej architektury, milionowych miast i małych prowincjonalnych wiosek, gdzie każdy dzień podróży będzie nowym odkryciem. Podczas wyprawy po Pakistanie odwiedzimy nie tylko nowoczesny Islamabad i pobliskie wzgórza, ale dotrzemy też do jednego z najczęściej odwiedzanych rejonów Pakistanu: Doliny Hunza, dawnego księstwa muzułmańskiego, które otoczone jest szczytami Karakorum. Przejdziemy się najniebezpieczniejszym mostem świata i odwiedzimy kraniec kraju: granicę chińsko-pakistańską. Zobaczymy nie tylko naturalne piękno Pakistanu, ale poznamy też jego bogatą kulturę i zwyczaje z bliska. Będziemy nocować na wysokości 3300 m n.p.m. z widokiem na ośmiotysięcznik Nanga Parbat i poznamy dolinę zamieszkałą przez mniejszość narodową Pakistanu. Odkryjemy niesamowitą otwartość i gościnność mieszkańców Pakistanu. Zapoznajcie się z naszym materiałem – “Pakistan – plan wycieczki na północy kraju” i dołączcie do fascynującego wyjazdu!

Pakistan – plan wycieczki – mapa atrakcji

Dzień 1 Pakistan – Spotkanie z Islamabadem

Pierwsze spotkanie ze stolicą Pakistanu – Islamabadem – jest pełne fascynujących miejsc do odwiedzenia. Na początku dnia wymiana waluty (preferowane dolary – nowe banknoty) na rupie pakistańskie. Wizyta w jednym z największych meczetów świata – Faisal Masjid. Meczet ten ma charakterystyczny kształt pustynnego namiotu Beduinów i został nazwany na cześć saudyjskiego króla, który sfinansował jego budowę. Zwiedzanie wnętrza meczetu pozwola doświadczyć jego imponującej architektury i duchowej atmosfery.

Następnie bajkowy ogród Daman-e-Koh z panoramą całego miasta. To miejsce jest popularne zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Spacer po ogrodzie i podziwianie widoków dostarczą wspaniałych wrażeń i możliwość zrobienia pięknych zdjęć. Po południu wycieczka na wiktoriańską stację kolejową Golra Shariff. Ta historyczna stacja kolejowa pełni także funkcję muzeum. Zakwaterowanie w hotelu w Islamabadzie.

Dzień 2 Przejażdżka Karakorum Highway

Dzień drugi wycieczki w Pakistanie przeznaczony jest na podróż autobusem z prywatnym kierowcą do leżącego nad Indusem, bezpośrednio przy autostradzie Karakorum, Raikot Bridge (ok. 10 godzin). Po drodze postoje w kilku najpiękniejszych punktach widokowych, aby móc podziwiać spektakularne krajobrazy i mieć okazję zrobić piękne zdjęcia.

Raikot Bridge stanowi świetną bazę wypadową do punktów widokowych ośmiotysięcznika Nanga Parbat. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu.

Dzień 3 Pełna przygód jazda 4×4 i trekking do Fairy Meadows

Dzień trzeci wycieczki po Pakistanie rozpocznie się przygotowaniami bagażu podręcznego na dwie noce w górach. Należy zabrać dobre buty trekkingowe oraz odzież na zmienne warunki pogodowe. Samochody terenowe z napędem na cztery koła zabiorą nas w podróż ku Bajkowym Łąkom. Pełna wrażeń, kręta górska trasa wzdłuż malowniczych skał trwa ok. 1,5 godziny. Następnie spokojny trekking w górę (może zająć od 2 do 4 godziny, w zależności od tempa i kondycji), po drodze lasy, rwące strumienie i widoki na majestatyczny lodowiec.

Zakończenie dnia na wysokości 3300 m n.p.m. na bajkowym Fairy Meadows z widokiem na ośmiotysięcznik Nanga Parbat. Wieczorem klimatyczne ognisko. Według lokalnych przekazów, Fairy Meadows jest odwiedzane przez legendarne górskie wróżki, które schodzą nocami ze szczytów gór na te malownicze polany. To będzie niezapomniane doświadczenie.

Dzień 4 Pakistan – plan wycieczki: Bajkowy trekking do himalajskiej bazy

Tuż po pięknym wschodzie słońca oświetlającym szczyty „Nagiej Góry” wymarsz w stronę punktu widokowego Nanga Parbat. Na trasie postój w Beyal Camp (trekking do tego miejsca zajmuje około 1.5h), przerwa na herbatę i dalszy trekking w kierunku Base Camp, który stanowi bazę wypadową dla himalaistów przygotowujących się do zdobycia Nanga Parbat. Ten odcinek zajmie około 2-3 godzin.

Po degustacji lokalnego posiłku przygotowanego w chatce himalajskiej bazy, powrót do Fairy Meadows (ok. 4 godziny). Opcjonalnie, zamiast trekkingu – relaks i spacer po Fairy Meadows, umożliwiający zapoznanie się z kulturą ludzi gór oraz podziwianie ośnieżonych szczytów, lodowca i dziewiątego, najwyższego szczytu świata.

Dzień 5 w Pakistanie – Podróż do Gilgit: dawnej ostoi Buddyzmu

Pożegnanie z Fairy Meadows i trekking w dół, który potrwa ok. 1.5 godziny. Po dotarciu na dół, przesiadka do samochodów terenowych i 1.5 godzinny zjazd do bazy jeepów. Odpoczynek i, przejazd do miasteczka Gilgit przez ostoję dzikiej przyrody: Astore Wildlife Sanctuary, która jestj domem dla m.in. pantery śnieżnej, niedźwiedzia himalajskiego czy markura śruborogiego, który jest narodowym zwierzęciem Pakistanu.

Po drodze postój w miasteczku Juglot, gdzie znajduje się wyjątkowy punkt widokowy – można tam obejrzeć 3 łączące się największe łańcuchy górskie świata: Himalaje, Karakorum i Hindukusz. Krótkie zakupy na lokalnym bazarze w Gilgit i dalsza droga do malowniczej doliny Hunza (około 1 godziny). Zakwaterowanie w hotelu nad jeziorem Attabad.

Dzień 6 Zwiedzanie Pakistanu – Dawne niepodległe państwo książęce Hunza i lazurowe jezioro Attabad

Po śniadaniu przejazd nad jezioro Attabad, które jest uważane za najpiękniejsze jezioro w Pakistanie. Jezioro to powstało w wyniku tragicznego osuwu ziemi, ale teraz zachwyca turkusową wodą otoczoną majestatycznymi górami. Magiczny rejs po jeziorze, z zachwycającą panoramą gór nad turkusową wodą.

Następnie zakupy na lokalnym bazarze w Karimabad, z możliwością zakupu pamiątek, pakistańskiego rękodzieła, ręcznie szytych, tradycyjnych ubrań i kaszmirowych szali oraz aromatycznych, lokalnych przypraw. Zwiedzanie dwóch imponujących fortec Mirów Hunzy: Altit i Baltit Fort, z przerwą na typowy hunzański lunch. To inne jedzenie niż w pozostałych miejscach w Pakistanie – bardziej łagodne, z dużą ilością warzyw. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu. Opcjonalna tradycyjna muzyka na żywo.

Dzień 7 Podróż do Chin przez najniebezpieczniejszy most świata

Po śniadaniu wyprawa na kraniec Pakistanu do Przełęczy Khunjerab, która znajduje się na wysokości 4693m n.p.m. i jest częścią popularnej autostrady Karakorum. Przełęcz Khunjerab jest najwyżej położoną utwardzoną granicą międzynarodową na świecie. To fascynujące miejsce, które oferuje piękne widoki na otaczające góry i krajobraz. Ciekawostką jest również obecność bankomatu, który jest położony najwyżej na świecie. Po powrocie możliwość spróbowania lokalnego ciasta z morelami i dań z sosem morelowym (zależne od dostępności) oraz obiad w restauracji serwującej mięso jaka.

Następnie przejazd nad most Hussaini Suspension Bridge, który jest uważany za najniebezpieczniejszy most na świecie. Dla chętnych: wejście i spacer po moście z widokiem na 18-kilometrowy lodowiec Passu lub przejażdżka tyrolka na drugą stronę mostu. Po drodze przerwa na zdjęcia w najpiękniejszym punkcie, gdzie Passu Cones widoczne są z autostrady Karakorum. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 8 Podróż do stolicy Pakistanu: Islamabad shopping

Kolejny dzień wycieczki w Pakistanie to przejazd w godzinach porannych na lotnisko w Gilgit (około 3 godziny). Podróż samolotem z widokiem na Nangę Parbat do Islamabadu (ok. 1 godzina lotu). Po chwili odpoczynku, przejazd wygodną autostradą do Lahore (ok. 4 godzin). Zakwaterowanie w Lahore i wieczorny spacer po centrum wraz z kolacją. (W razie odwołanego lotu z Gilgit do Islamabadu: przejazd z Gilgit do Islamabadu i nocleg w hotelu w Islamabadzie. Dalsza podróż autobusem do Lahore następnego dnia z samego rana).

Dzień 9 Zwiedzanie Lahore: serce Pakistanu i wzniosły pokaz patriotyzmu na granicy z Indiami

Dzień rozpoczyna się od zwiedzania kulturalnej stolicy Pakistanu – Lahore. Miasto jest znane z mieszanki kolonialnej architektury, meczetów i zabytków z czasów Wielkich Mogołów. Zwiedzanie majestatycznego fortu Lahore, który z został wpisany na listę UNESCO jako obiekt światowego dziedzictwa, oraz pobliski Meczet Cesarski.

Następnie przejazd na granicę między Pakistanem a Indiami, znanej jako Wagah Border, gdzie odbywa się unikalna ceremonia opuszczenia flagi. To widowisko pełne energii i emocji, które przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów. Wieczorem kolacja na tętniącej życiem, pełnej restauracji i barów ulicy Food Street oraz spacer po barwnym i aromatycznym Starym Mieście. Zakwaterowanie w Lahore.

Dzień 10 – Przyjazd do Rawalpindi i pożegnanie z Pakistanem

Ostatni dzień wycieczki po Pakistanie rozpocznie się podróżą autokarem do miasta Rawalpindi, która potrwa około 4 godzin.Po dotarciu do celu, zwiedzanie bliźniaczego miasta Islamabadu. Wizyta na największym, najstarszym i najbardziej ruchliwym targu w Rawalpindi – Raja Bazaar, czyli czas na lokalne zakupy. Następnie wizyta w centrum handlowym Centaurus: możliwość wymienienia waluty. Wieczorem czas na pożegnalną kolację z widokiem na cały Islamabad. Następnie odwiezienie gości na lotnisko – istnieje również opcja dodatkowego noclegu i transportu na lotnisko następnego dnia.

Pakistan – wycieczka: Świadczenia

Terminy i ceny wyjazdów do Pakistanu:

 • 6-15 sierpnia 2023 – 1200 £
 • 1-10 września 2023 – 1200 £
 • 20-29 września 2023 (Wyjazd z Podróże Wojownika) – 1300 £
 • 1-10 maja 2024 – 1200 £
 • 18-27 maja 2024 – 1200 £
 • 6-15 lipca 2024 – 1200 £
 • 6-15 sierpnia 2024 – 1200 £
 • 1-10 września 2024 – 1200 £
 • 14-23 września 2024 – 1200 £

Zakwaterowanie w Pakistanie:

W hotelach lub obiektach turystycznych typu Guest House, pokoje 2/3 osobowe (pokój jednoosobowy dodatkowo płatny + 150 funtów brytyjskich).

Wyżywienie:

Śniadania i obiadokolacje aranżowane przez przewodnika (kuchnia lokalna). Dieta wegetariańska dostępna na życzenie.

Transport po Pakistanie:

Na terenie Pakistanu: prywatny autobus z kierowcą, samochody terenowe z napędem 4×4, samolot (lot wewnętrzny).

Polska-Pakistan: loty z przesiadką. Zgodnie z dostępnymi opcjami (niezawarte w cenie).

Pakistan – wycieczka: Informacje praktyczne:

Minimalna liczba uczestników w grupie: 5. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu itd. zostaną przesłane do uczestników pocztą elektroniczną.

Cena wyjazdu do Pakistanu zawiera:

 • wszystkie transfery niezbędne do realizacji programu
 • wynajęty bus z prywatnym kierowcą
 • bilety wstępu na atrakcje zawarte w programie wycieczki
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
 • napoje: pitna woda + 1 napój do każdego posiłku
 • zakwaterowanie w hotelach
 • zaproszenie wizowe
 • opiekę przewodnika polskojęzycznego (stacjonarnie lub online)
 • opiekę lokalnego przewodnika anglojęzycznego
 • przewodników lokalnych
 • ubezpieczenie podróżne KL, NNW, BP i OC wg sum zawartychw umowie
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i TurystycznyFundusz Pomocowy

Cena wycieczki nie zawiera:

 • ceny wizy 35 USD
 • aplikacji o wizę w Twoim imieniu (dodatkowe 15 GBP)
 • lotów międzynarodowych
 • pozostałych posiłków nieujętych w programie
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców i przewodników
 • innych niewymienionych świadczeń i dodatkowych atrakcji
 • testów PCR potrzebnych do wjazdu do Pakistanu (w przypadku braku szczepienia)
 • ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy (RG i RGS)

Kontakt – rezerwacja wycieczki do Pakistanu

 • Ola + 48 606 480 036 (kontakt przez WhatsApp)
 • Gosia + 48 506 105 743 (kontakt przez WhatsApp)
 • e-mail: tuktuktours.poland@gmail.com

Post a Comment

You don't have permission to register
pl_PLPolish